inauguracja

Z A P R O S Z E N I E

 Cała społeczność Studium Teologii w Koninie serdecznie zaprasza na inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 6 października 2018r.(sobota - godz. 10.00)

 

 Program uroczystości: 

10.00 – Msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie (ks. dr Jacek Kędzierski
Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku)

11.00 – Uroczysta inauguracja w Auli im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  • Gaude Mater Polonia
  • Przemówienie - ks. dr Rafał Zieliński (Dyrektor Studium Teologii w Koninie)
  • immatrykulacja nowych studentów
  • wykład inauguracyjny - ks. dr hab. Janusz Borucki (Wiceoficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej)
  • wystąpienia zaproszonych Gości
  • wspólna "Agapa"           

20180623 095809Studium Teologii w Koninie, które jest filią Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, to Uczelnia, która oprócz przekazu rzetelnej wiedzy na poziomie studiów wyższych, z zakrasu filozofii, teolgii, katechetyki, psychologii, pegagogogiki, etyki czy też nauk o małżeństwie i rodzinie, oferuje coś więcej! Dzisiaj mówi się coraz częściej na temat "przebudzenia duchowego"; stąd wielu ludzi szuka nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim świadków wiary, mistrzów życia duchowego, którzy wskażą drogę, będą towarzyszyć na  drodze wzrostu wiary, nadziei i miłości. Z uwagi na niewielką liczbę studentów (ok. 90) PWTKonin stwarza przestrzeń bezpośredniego kontaktu z profesorami, specyficzną-rodzinną atmosferę, która pozwala swobodnie rozmawiać, zadawać trudne pytania profesorom i wspólnie szukać odpowiedzi! To niezwykła przygoda, którą możesz rozpocząć z nami! 

Całość filmu o PWTW: https://www.youtube.com/watch?v=0FUKg5Jbyls

ojciec góra"Teologia nie może być jak <<stara dama>>, która siądzie i cieszy sie, że ma priorytety! Teologia musi wychodzić do ludzi!" Te bardzo mocne słowa wypowiedział o. Jan Góra (znany i charyzmatyczny duszpasterz akademicki, pomysłodawca spotkań młodych w Lednicy; +2015), podczas wywiadu, którego udzielił Księdzu Rektorowi PWTW. Przytacza również stwierdzenie papieża Benedykta XVI, który powiedział, w książce "Światłość świata", że język teologii się zestarzał, że nie niesie już <<ognia>>, a przecież teologia powinna uczyć jak po Bożemu patrzeć na dzisiejszy świat, a nie tylko na historię! Na ten świat nie wolno sie obrażać, a teologia musi wychodzić do człowieka, aby ukazać mu perspektywy, których dotąd nie dostrzegał! Właśnie taką teologię studiujemy na PWTKonin, za co Panu Bogu jesteśmy bardzo wdzięczni!

Całość wywiadu z o. Janem Górą: https://www.youtube.com/watch?v=OrbDex_jcuY 

rektor pwtwZadajesz sobie pytania dotyczące świata, człowieka, życia i Pana Boga? Masz też odwagę, aby szukać odpowiedzi na te pytania? Jeśli tak, to oznacza, że nie chcesz "płynąć z prądem" różnych współczesnych nurtów myślowych, podkreślających wagę tego, co praktyczne i użyteczne, że masz otwarty umysł, aby szukać prawdziwych wartości, zmierzając ku tej Prawdzie, którą poznaje się przede wszystkim w kaplicy - na kolanach! Wśród różnych uczelni wyższych w Polsce jest i taka, która "zaprzęga" rozum, aby człowiek mógł bardziej zrozumieć swoją wiarę, a przez to siebie samego i świat, w którym żyje. Nasi absolwenci to często katecheci, doradcy życia rodzinnego, liderzy wspólnot zaangażowani w posługę pastoralną, zwłasza na rzecz rodzin, ale przede wszystkim to radośni ludzie! Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą edukacyjną na rok akademici 2018/19!

Całość wywiadu z Księdzem Rektorem PWTW: https://youtu.be/oYHHKcgV8WY

Plakat 2018

    W nowym roku akademickim zapraszamy na kierunki:

  •    - Studium Życia Małżeńsko-Rodzinnego;

  - Studium Duchowości Chrześcijańskiej;

  - Teologia magisterska (możliwość ubiegania się o stypendia);

  - Teologia Podyplomowa dla Nauczycieli;

  - Etyka Podyplomowa dla Nauczycieli;  

   Drugi nabór trwa od 15.08. do 30.09.2018r.!!!

 

 Więcej informacji pod numerem telefonu 518-014-611. W celu złożenia dokumentów zapraszamy do sekretariatu PWTKonin, który czynny jest od 14.08.2018 do 29.09.2018r. (wtorki i czwartki) w godz. 15.30-18.00. Zapraszamy!!!