ojciec góra"Teologia nie może być jak <<stara dama>>, która siądzie i cieszy sie, że ma priorytety! Musi wychodzić do ludzi!" To słowa ś.p. o. Jana Góry, charyzmatycznego i znanego, nie tylko w Polsce, duszpasterza akademickiego oraz pomysłodawcy spotkań młodych na polach w Lednicy. Wypowiedział je podczas wywiadu, którego udzielił Księdzu Rektorowi PWTW. Przytacza również stwierdzenie papieża Benedykta XVI, który powiedział, w książce "Światłość świata", że język teologii się zestarzał, że nie niesie juz <<ognia>>, a przecież teologia powinna uczyć jak po Bożemu patrzeć na dzisiejszy świat, a nie tylko na historię! Na ten świat nie wolno sie obrażać! Dlatego teologia ma otwierać się na współczesnego człowieka, z jego radościami i trudnościami!. Musi wychodzić do człowieka, ukazując mu perspektywy, których dotąd nie dostrzegał! Właśnie z taką teologią spotykamy się na PWTKonin, która jest bliska każdemu człowiekowi!

Całość wywiadu z o. Janem Górą: https://www.youtube.com/watch?v=OrbDex_jcuY 

rektor pwtwJeśli stawiasz sobie ważne pytania dotyczące życia i masz również odwagę szukać niełatwych odpowiedzi, to zapraszamy na PWTKonin! To niezwykła Uczelnia, gdzie spotkasz wspaniałych ludzi, znakomitych profesorów i zrozumiesz, że wiedza pomaga wierzyć! Tu zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci z nadzieją spojrzeć w przyszłość! Idź "pod w górę rzeki", aby stawić czoła tzw. "nowoczesnym" prądom myślowym, które każą Ci szukać tego, co przynosi korzyści, co prakyczne i nie wymaga wysiłku! Teologia jest nauką, która pozwala patzreć na życie w odniesieniu największej PRAWDY! Absolwenci PWTKonin to katecheci, doradcy życia rodzinnego, liderzy wspólnot parafialnych,  osoby zaangażowane w duszpasterstwo, ale przede wszystkim to radośni i szczęśliwi ludzie!. Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą edukacyjną naszej Uczelni, która za rok będzie obchodzic swoje 25-lecie. Ten jubileusz możemy świętować razem!

Całość wywiadu z Księdzem Rektorem PWTW: https://youtu.be/oYHHKcgV8WY 

Plakat 2018

    W nowym roku akademickim zapraszamy na kierunki:

  •    - Studium Życia Małżeńsko-Rodzinnego;

  - Studium Duchowości Chrześcijańskiej;

  - Teologia magisterska (możliwość ubiegania się o stypendia);

  - Teologia Podyplomowa dla Nauczycieli;

  - Etyka Podyplomowa dla Nauczycieli;  

   Drugi nabór trwa od 15.08. do 30.09.2018r.!!!

 

 Więcej informacji pod numerem telefonu 518-014-611. W celu złożenia dokumentów zapraszamy do sekretariatu PWTKonin, który czynny jest od 14.08.2018 do 29.09.2018r. (wtorki i czwartki) w godz. 15.30-18.00. Zapraszamy!!!